fbpx

Düzleştiriciler Saça Zarar Verir mi?

Kullandığımız saç düzleştiricileri ne kadar iyi olursa olsun, yanlış kullanımlarda saçı yıprattığı hatta zaman zaman kalıcı zararlar verdiği kanıtlanmıştır.

Peki o zaman saçlarımıza zarar vermeden en etkin şekilde nasıl düzleştirici kullanmalıyız? Düzleştirici kullanımında saça zarar vermemesi için dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Sizler için bu konuyu araştırdık ve profesyonellerden görüş aldık ve en sade şekliyle 8 adımda derledik.

1-Öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta saçınızın tamamen kurumuş olmasıdır. Aksi takdirde ıslak saçınıza uygulayacağınız yüksek ısıdaki düzleştirici saçınızı yakar ve bu da kalıcı zararlara sebep olur.

2-Kalitesi kanıtlamış ve mümkünse kuaförünüzün tavsiye ettiği bir bakım ürünü seçin. Seçeceğiniz bakım ürününün saçı ısıya karşı koruma özelliği olmalıdır. Ürünü saçınıza uygulayın ve seçilen ürünü emdiğinden emin olduktan sonra düzleştirme kısmına geçin.

3-Düzleştiriciyi ısıtın. Ancak dereceyi seçerken muhakkak ihtiyacınız olanı seçin. Gereğinden yüksek ısıda kullanırsanız bu saç kayıplarına veya saçınız dalgalı ise dalgalarının kaybolmasına neden olabilir. 180-150 derecelerde işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak çok kıvırcık bir saç yapısına sahipseniz 200 dereceyi kullanın.

4-Saçlarınızı bölümlere ayırıp yavaşça başlayın. Yavaş yavaş düzleştirmeye devam ettiğinizde saçlarınız daha kalıcı şekil alacaktır. Bir tutamı 15 saniyeden fazla düzleştirmeyin. Aynı yerin üzerinden defalarca geçmeyin. Bu hareket saçınıza zarar verebilir.

5-İşlem bittikten sonra kuaförünüzün tavsiye ettiği saç spreyi ile düzleşen saçınızın kalıcılığını artırmış olursunuz. Aynı şekilde düzleştirici serum da kullanabilirsiniz.

6-Saçınıza haftalık bakımı sağladığınızdan emin olun. Saçınızı düzenli olarak düzleştiriyorsanız muhakkak saçınızın nem dengesini sağlamalısınız. Bunlar için kuaförlerin önerdiği profesyonel ürünleri kullanmak her zaman için daha garanti sonuçlar elde etmemizi sağlar. Duştan önce bakım yağınızı saçınıza masaj yaparak istediğiniz kadar bekletip yıkayarak uygulayabilirsiniz. Bakım yağları ve serumların yenilenme özelliği ile hem saçınızın nemi korunmuş olur,hem de saçınız daha parlak bir görünüm alır.

7-4 haftada bir saç uçlarınızı kestirin. Bu düzleştiricinin kuruttuğu saçlardan kurtulmanıza ve daha sağlıklı bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

8-Banyo esnasında kullandığınız saç kremini uyguladıktan sonra saçınıza bone geçirip duşunuza devam edin duş sonunda saçlarınızı durulayın. 

Sağlıkla parlayan saçlar, herkesin hakkı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlu Müşteri Hattı