Hangi fön makinesini alsam?

hangi fön makinesini alsam?

Hangi fön makinesini alsam?

Fön makinesi mi saç kurutma makinesi mi sorusunun cevabını arayanlardan, bıktım bu bozulan makinelerden diye yakınanlara; garantisi var mı diye soranlardan en güçlüsünü arayanlara; en fazla yorum alan fön makinesini  aratanlardan bir kere alayım evladiyelik olsun diyenlere bu yazı ilgi çekici gelecektir….

En iyi kuaförlerin tercihi sloganını taşıyan ve profesyonel kullanıcıların beğenerek kullandığı, tercih ettiği marka olarak Ventoso, farklı modellerini kullanıcılarına  büyük bir güvenle sunuyor.

Fön makinesi saçta elektriklenme yaratır mı?

Bu sorunun cevabını arayanların öncelikle saçların elektriklenmesi ile ilgili yazılmış yazıları okumasını tavsiye ederiz. Yoksa kuaför salonlarından çıkan herkes elektriklenmiş saçlarla çıkardı cevabıyla sadece fön makinelerinin elektriklenmenin nedeni olmadığını belirtelim. Aşırı sıcak suyla ve sık yıkama, yanlış ürün (şampuan, bakım kremi) kullanımı, mevsim geçişleri, yünlü giysiler, plastik tarak ve fırçalar saçta elektriklenmeyi tetikleyen faktörler. Bu nedenle Ventoso fön makineleri özelinde bu sorunun cevabının net olduğunu umuyoruz.

Saçlarım kabarıyor ve elektrikleniyor diyorsanız...

Hangi fön makinesini alsam? Veya en iyi fön makinesi hangisi?

Fön makineleri kuaförler tarafından kullanılan profesyonel cihazlardır. Bu nedenle kuaförlerin hangi ürünleri kullandığı size yol gösterici olacaktır.

Piyasada farklı kalite ve fiyat yapılarında fön makineleri bulunmaktadır. Uzak doğu menşeli fön makinelerinden farklı motorlara sahip yerli üretimlere uzanan geniş bir yelpazede fön makinesi bulabilirsiniz.

En önemlisi alacağınız fön makinesinin ergonomik ve kaliteli olması.  Ayrıca ülkemizde satışa sunulan tüm saç kurutma ve fön makinelerinin yasal olarak 2 yıl garantiye sahip gerektiğinin de altını çizmek isteriz. Bu nedenle alacağınız kalitesiz, özellikle uzak doğu menşeli fön makinelerinde karşılaşacağınız sorunlar için dahi 2 yıl garanti bulunduğunu unutmayın.

45 TL’den başlayan fön makinesi fiyatları karşısında ne alacağına emin olamayan tüketici için en önemli konu ürün kalitesi, kuaförlerin tercihi ve erişilebilir fiyata sahip olmasının yanı sıra özellikle İtalya menşeli profesyonel AC motora sahip olup olmadığıdır.

Profesyonel AC motora sahip olmanın yanı sıra petrolden üretilen plastik aksamının uluslararası standartlara uygun olup olmadığı konusu genelde göz ardı edilen bir konu olup ucuz plastik hammaddeyle üretilen plastiklerin verdiği zararları araştırmanızı öneririz.

CE işareti taşıyan, hammadde tedariği kayıtlı ve belgeli üreticilerden yapan, sanayi sicil kaydı bulunan ve müşteri hizmetleriyle destek veren Ventoso bu anlamda fark yaratan bir marka olarak dikkat çekmektedir.

Fön makinesi modelleri arasındaki fark nedir?

Fön makinesinin gücü en önemli ayırt edici özelliklerden bir tanesidir. Ventoso fön makineleri arasında 2000 Watt, 2300 Watt ve 2500 Watt gücüne sahip olan farklı modeller bulunmaktadır.

Bir diğer özellik kablo uzunluğudur. Kuaförler için ideal kablo uzunluğu Ventoso fön makinelerinde olduğu gibi 3 metredir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kablonun uçtan uca uzunluğudur ki kimi markalar fön makinesinin boyunu da bu uzunluğa dahil etmektedir. Bu konuda aldanmayın.

Güçlü fön makinesi saça zarar verir mi?

Fön makinelerinin hız ve sıcaklık ayarları bulunmaktadır. Aslında bu ayarları kullanarak gücü kontrol etmek elinizde ve ister ince telli olsun, isterse de kalın telli saç olsun zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Çok ince telli saçlar için her ne kadar ısı ve hız kontrolünü yapabiliyor olsanız da Ventoso V8 Slimfit modeli 2300 Watt gücüyle veya seyahat boyu olan V1 Turbo3500 modeli 2000 Watt gücüyle bu konuda hassas olanlar için sunulan ürünlerdir.

Fön makinelerinde model ve güç yanıltması

Fön makinelerinin görünen kısımlarında genellikle yüksek rakamlarla model isimleri yer alır ve bu model isimleri cihazların gücüyle karıştırılır. Bir fön makinesinin gerçek gücü yasal olarak fön makinesinin üzerinde ki genellikle sap kısmında veya arka gövde altında bulunan bölümde yazılı olmalıdır. Burada yer alan güç bilgisi voltaja göre değişkendir.

Örnek olarak Ventoso V5 Silex5000 modelinin sap kısmında, Ventoso V3 MegaTurbo5500 Verde modelinin arka gövdesinin altında 220-240 Volt aralığında 2100-2500 Watt gücünde çalıştığı;

V8 Turbo5000 modelinde 220-240 Volt aralığında 1900-2300 Watt gücünde;  Ventoso V1 Turbo3000  modelinin arka gövdesinin altında 220-240 Volt aralığında 1700-2000 Watt gücünde olduğu yasalar uygun şekilde yazılıdır.

Ancak pazarlama amaçlı olarak kimi markalar özellikle yüksek rakamların olduğu model ismini öne çıkartabilmektedir.

v1 turbo3500 gold
Ventoso V1 Turbo3500 Gold

Fön makinesinde iyon özelliği olmalı mı?

Profesyonel kuaförler tarafından iyon özelliği tercih edilmemektedir. Her ne kadar iyon özelliğinin elektriklenmeyi önlendiği söylense de kuaför salonlarından çıkan kadınların bu sorunla karşı karşıya olmadığını hepimiz biliyoruz. Saçta elektriklenme sorununun nedenleri için başka etkenleri incelemeniz önerilir. Aksi taktirde kuaförler de negatif iyon etkili fön makinesi tercih ederlerdi.

V8 Turbo5000 SLIMFIT Mor
V8 Turbo5000 SLIMFIT Mor

İnce telli saçlara hangi fön makinesi önerirsiniz?

Her ne kadar 2000 Watt ile 2300 Watt aralığındaki fön makinelerini önersek de 2500 Watt gücündeki Ventoso V3 ve Ventoso V5 modellerinin hız ve ısı ayar özellikleri olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu özellikler sayesinde saç tipinize göre hız ve sıcaklık ayarı yapma imkanınız bulunuyor.

V5 Silex5000 Red
V5 Silex5000 Kırmızı

Hangi Ventoso Fön Makinesi modelini önerirsiniz?

Ventoso marka fön makineleri arasında en yeni modelimiz ergonomi, güç, hız, ısı, kablo uzunluğu ve tutuş olarak V3 modelimizle benzerlikler gösteriyor olsa da V5 Silex5000 modelimiz bu özelliklere ilave olarak 63dB ses seviyesi ile daha sessizdir ve tavsiye ettiğimiz modeldir.

V5 Silex5000 Black

Servis konusunda sorun yaşar mıyım?

Yasal olarak tüm fön makineleri üretici hatalarına karşı 2 garanti kapsamındadır. Ventoso fark yaratan bir marka olarak yasal sorumluluğu dışında tüketici hatası nedeniyle düşme sonucu kırılabilen pervaneleri herhangi bir garanti belgesi sorgulanmadan ücretsiz olarak değiştirmektedir.

Bu amaçla genel servis noktalarında yasal süreler içinde hizmet verilirken, merkez servis istasyonunda bu süre 24 saatle sınırlandırılarak Ventoso kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunulmakta ve çalışma günleri dahilinde 24 saat içinde hizmet verilmektedir. Bunun için en hızlı yöntem 0212 275 22 15 numaralı Mutlu Müşteri Hattı’nın aranmasıdır.

Ürünümde sorun yaşarsam kargo ücretini kim ödeyecek?

Üretim hatası olduğunu düşündüğünüz Ventoso marka cihazınızı size ileteceğimiz kargo kodumuzla bize ücretsiz olarak ulaştırabiliyorsunuz. Bize ulaşan cihazınızın servis giriş kaydı yapılıyor ve sizin bildirdiğiniz sorun kontrol edilerek sorunun nerden kaynaklandığı tespit edilerek size bilgi veriliyor. Genellikle karşılaşılan sorun düşme kaynaklı olup düşme sonucunda da 2 sorun ortaya çıkabiliyor: İlki pervane kırılması, diğeri ise ön kılıfın çatlaması. Bu durumda sadece ön kılıf değişimi yapılarak maliyeti size yansıtılır. Sadece pervane kırılmasında ise bir bedel alınmaz ve kargo bedeli size yansıtılır. Üretim hatasından kaynaklanan sorunlarda ise hiçbir ücret alınmaz, ürünün durumunda göre (kullanım süresi( gerektiğinde birebir değişimi yapılır.

Kuaför salonlarında kullanılan fön makinelerinde en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesi kablo patlamasıdır. Bunun nedeni standart dışı üretim ve kablo kalitesi ile maliyet avantajı elde etmek için 2×1 ölçüsünde kablo kullanımıdır.

Ventoso fön makinelerinde 2×1,5 ölçüsündeki en kalın kaliteli H05VV-F tip TTR kablo kullanılmakta olup bu kalite kablo patlaması sorununu Ventoso marka fön makinelerinde ortaya çıkarmamaktadır. Bir başka neden ise fön makinesi kablosunun gevşek prizlerde kullanılması ve kablonun kuaför salonlarındaki koltuklar nedeniyle ezilerek zarar görmesidir. Bu sebeple karşılaşılan kablo sorunu Ventoso marka fön makineleri için yok denecek kadar azdır.

Ventoso fiş ventoso TTR kablo

 

 

 

 

 

 

Servis merkezimize ulaşan sorunlara ilişkin istatistiğimizi de şeffaflıkla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Ventoso istatistik 2018

 

Bizi dinleyerek bilgi almak için Mutlu Müşteri Hattımızı arayabilirsiniz. Yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

0212 275 22 15

Ventoso mağazamızı da ziyaret edebilirsiniz:

https://www.n11.com/magaza/ventoso

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi yazın